Wywiad z abp Janem Pawłem Lengą: To najgorsza zdrada Jezusa Chrystusa!

13 kwietnia 2024

4 kwietnia w toruńskim Centrum Wolności miało miejsce spotkanie z JE abp Janem Pawłem Lengą. Wówczas to udało się nam przeprowadzić z przezacnym gościem rozmowę, którą prezentujemy poniżej.

Abp Jan Paweł Lenga urodził się w Gródku Podolskim, niewielkim mieście na Ukrainie należącym do Rzeczpospolitej w okresie przedrozbiorowym, które to po traktacie ryskim znalazło się definitywnie pod władzą bolszewicką. To właśnie w Związku Radzieckim JE abp Lenga pełnił przez wiele dekad swoją kapłańską posługę. Po tym jak KGB nakazało mu opuścić Tadżykistan, w 1981 roku trafił do Kazachstanu, gdzie w latach 1991-1999 pełnił funkcję administratora apostolskiego, a w okresie 1999-2011 sprawował funkcję biskupa diecezjalnego Karagandy. W Polsce przebywa od roku 2011, kiedy to papież Benedykt XVI przyjął jego rezygnację z urzędu. Od tego też czasu rezyduje w Licheniu Starym.

Abp Jan Paweł Lenga jest autorem kilku głośnych publikacji (m.in. Przerywam zmowę milczenia. O kryzysie w Kościele, herezji, apostazji i grzechach zaniedbania (2018), Trzeba ratować Kościół (2019), Sekta Bergoglio. Potrzebna kontrrewolucja katolicka (2021)), w których to podejmuje jednoznaczną krytykę sposobu funkcjonowania współczesnego Kościoła, a także działań aktualnie urzędującego papieża. Ze względu na tę bezkompromisową postawę arcybiskup Lenga jest konsekwentnie wyciszany i atakowany. Tym bardziej zachęcamy więc do wysłuchania tego co ta znamienita postać ma do powiedzenia na temat kondycji współczesnego Kościoła.

Aby obejrzeć wideo, należy kliknąć w poniższy obrazek.

Wesprzyj portal
Budujmy razem miejsce dla poważnej debaty o społeczeństwie i państwie polskim
Wesprzyj