Od ekologizmu do klimatyzmu
Zdrowe podejście do kwestii ochrony środowiska – szacunku dla natury i zwierząt – jest czymś całkowicie normalnym w naszej cywilizacji u wszystkich zdrowych psychicznie osób. Propaganda tymczasem wmawia nam, że aby „chronić planetę” musimy popierać i realizować wszystkie radykalne postulaty klimatystów.
Najnowsze nagranie
Zobacz więcej nagrań
Nowe grzechy Franciszka
Namiestnik Piotrowy Franciszek przyzwyczaił nas już do swoich kontrowersyjnych wypowiedzi i postępków. Tym razem przybliżymy najnowsze straszliwe grzechy najwyższego kapłana.
Wesprzyj portal
Budujmy razem miejsce dla poważnej debaty o społeczeństwie i państwie polskim
Wspieram
Bizantynizm niemiecki: Geneza
Historii politycznej Niemiec nie da porównać się do historii żadnego innego narodu europejskiego. Rzesza Niemiecka przez setki lat pozostawała tworem na ogromną skalę rozczłonkowanym, a jednocześnie bardzo podzielonym wewnętrznie na tle cywilizacyjnym i religijnym.
Zakaz wiedzy domowej
Miłościwie nam w resorcie edukacji panująca ministra postanowiła ulżyć w ciężkiej doli ludu pracującego miast i wsi. Oto od początku kwietnia br. radykalnemu ograniczeniu ulegnie możliwość zadawania prac domowych w szkołach podstawowych.
Mędrcy z Davos II
Mędrcy z całego świata ponownie zebrali się w małym szwajcarskim kurorcie i dyskutowali o tym, jak należy urządzić świat, aby uchronić go przed nadciągającą apokalipsą.
Polska czerwonym suknem
Gorzka jest prawda, którą musimy przełknąć, ale jeśli odważymy się na to, droga do gwiazd, chociaż przez ciernie, wszelako stanie dla nas otworem. Artykuł niniejszy jest kontynuacją poprzedniego na naszym portalu.
Wenezuela Europy
Zasadniczym problemem III RP i systemu, w którym żyjemy jest to, że system ten zatracił zdolność do samoreformowania się. Oznacza to, że niewykonalne stało się przeprowadzenie reform, które usprawniałyby funkcjonowanie dysfunkcyjnego państwa.
Przemalowani „Chłopi”
Władysław Stanisław Reymont nie może wycofać swojego nazwiska z najnowszego filmu „Chłopi”, bo już od stu prawie lat nie żyje. Chłopi powieściowi też bronić się nie mogą, wszak ich wymyślono. Toteż my, żyjący potomkowie prawdziwych chłopów, których tak udatnie Reymont podejrzał i sportretował bez upiększeń, ale i bez zohydzeń, powinniśmy się obruszyć na twórców filmu przemalowanego zarówno za zniekształcenie arcydzieła literatury, jak i za kompletne zakłamanie: stroju, muzyki, wyznawanych wartości, obyczajów i języka prawdziwych chłopów.
Bądź na bieżąco
Pobierz nasze analizy
Bolszewickie rządy w Polsce
Wydarzenia grudniowych dni roku Pańskiego 2023 zapewne przejdą do historii Polski jako początek piekielnego karnawału rządów jakobińsko – bolszewickich. Na naszych oczach swoje prawdziwe oblicze pokazują ludzie, którzy dochrapali się władzy, występując pod sztandarami miłości, tolerancji i pojednania. Dla nas, badaczy globalizmu nie jest to nic dziwnego ni nowego, znamy wszak mechanizmy zarówno psychiczne, jak i polityczne, które stoją za tymi zdarzeniami. Publiczność niewprawna w meandr tych zawiłości może jednak plątać się w opiniach, dlatego pomożemy ten węzeł rozwikłać.
Współczesne korzenie klimatyzmu. Część III: Globalizm
Nie ma globalizmu bez klimatyzmu. Nie ma klimatyzmu bez globalizmu. Zależność ta jest kluczowa dla zrozumienia całego zagadnienia.
Jak rozmawiać z lewactwem
Każdy, kto próbował kiedyś przekazać prawdę komuś innemu z pewnością spotkał się z niezrozumieniem, reakcją wyparcia lub wrogością. Stykamy się z tym problemem my wszyscy, którzy chcemy ostrzec innych przed groźbą i skłonić do działania ku obronie i zwycięstwu.
Współczesne korzenie klimatyzmu. Część II: Zieloni
W poprzedniej części cyklu o współczesnych korzeniach klimatyzmu zatrzymaliśmy się na wejściu „zielonych” ruchów do świata polityki. Dziś przedstawiamy, jak ruchy te w błyskawicznym tempie zdobywały polityczne wpływy na terenie Europy Zachodniej.
Być jak siatkarze
Sport i polityka budzą podobne emocje. Mają też, jak się zaraz okaże podobne uwarunkowania dotyczące motywacji. Jest jeszcze trzeci element - odbiór zawodów sportowych i politycznych przez ich widzów. Mam nadzieję, że brzmi intrygująco i zachęcam do dalszej lektury.
Kryzys konstytucyjny w Rosji 1993 r.
Na naszych łamach staramy się Państwu przybliżyć mało znane lub zapomniane epizody i procesy, dotyczące wielkiego obszaru na wschód od Polski. Dziś przypomnimy rebelię, która wstrząsnęła Rosją w 1993 r.
Więcej