Co po III RP?
Zamykamy trylogię o III RP ucieczką do przodu. Po analizie obecnych bagien i szuwarów zapowiadamy wyjście na twardy, suchy ląd i drogę w górę, w stronę gwiazd i muz. Prowadzimy nasze rozważania nie ku beznadziei małości nikczemnej, jak to jest dziś we zwyczaju, ale tam, dokąd powinna podążać każda refleksja o własnym narodzie i państwie - w stronę wielkości i potęgi.
Czy warto bronić III RP?
Niniejszy artykuł jest kontynuacją wątku, zapoczątkowanego w artykule poprzednim po tytułem "Dlaczego nie należy obalać III RP", gdzie pojawiła się teza, że nie należy tego robić, ponieważ nie mamy niczego innego, poza tym i tak upadnie sama, szkoda więc czasu i energii. Kontynuujemy ten wątek, zagłębiając się w naturę III RP oraz warianty jej możliwej przyszłości.
Dlaczego nie należy obalać III RP
Na początku musimy określić, czym jest III RP i kiedy powstała. Z formalnego punktu widzenia mamy kilka dat do wyboru – kwiecień 1989 r. - Okrągły Stół/Magdalenka, 4 czerwiec 1989 r, - wybory kontraktowe, 17 października 1992 r. - Nowela konstytucyjna, tzw. Mała Konstytucja, 2 kwietnia 1997 r. - Konstytucja RP.
Reformacja Papieża Franciszka, cz. II z II
Niniejsze opracowanie jest częścią większego, opisującego to, co z Kościołem świętym chcą zrobić synodaliści. Jeśli więc nieznani sprawcy nie zabiją lub władza nie zamknie w więzieniu autora, będziecie mogli się o tym dowiedzieć.
Reformacja Papieża Franciszka, cz. I z II
Publikujemy omówienie słynnej deklaracji Fiducia Supplicans. Poruszamy w niej wszystkie znaczenia i skutki, jakie zdołaliśmy dostrzec. Następstwa stosowania tego dokumentu mogą być bardzo poważne, nie tylko dla Kościoła, ale w ogóle dla życia społecznego. To jednak będziemy mogli obserwować w dłuższym okresie czasu. Już teraz próbujemy Państwu dowieść, czego tak naprawdę dokonał Papież Franciszek wraz z arcybiskupem Fernandezem.
Poradnik świadomych rodziców - całość do pobrania
W trzech wcześniejszych artykułach prezentowaliśmy Poradnik w odcinkach. Teraz oferujemy całość do pobrania z naszej strony.