Homo debilis w służbie idiokracji
Podczas gdy prorok globalizmu Yuval Noah Harari snuje w swoich bestsellerach utopijną wizję przyszłości, w której ludzie staną się ziemskimi bogami (Homo deus), z o wiele mniejszą śmiałością wspomina on o przyszłej roli społecznej tych, których z przyczyn finansowych na „boskość” nie będzie stać. Zdaje się jednak, że taki prototyp już przewidziano i jest nim Homo debilis – człowiek dorosły funkcjonujący na umysłowym poziomie dwunastolatka, a emocjonalnym – pięciolatka.
Najnowsze nagranie
Zobacz więcej nagrań
Zrozumieć globalną władzę. Cz. II: procesy.
Niniejszy artykuł omawia zagadnienia globalizmu, jego celów, struktur i procesów. Stanowi część drugą minicyklu, i wpisuje się w dążenie Redakcji do zrozumienia i przekazania, czym jest globalizm.
Wesprzyj portal
Budujmy razem miejsce dla poważnej debaty o społeczeństwie i państwie polskim
Wspieram
Czym jest czwarta rewolucja przemysłowa?
Koncepcja czwartej rewolucji przemysłowej Klausa Schwaba jest dobrze znana z nazwy, lecz mało kto wie, co tak naprawdę się za nią kryje. Czym jest, co z niej wynika i w jaki sposób wiąże się ona z globalistyczną wizją świata?
Zrozumieć globalną władzę. Cz. I: struktury
Kolejny raz sięgamy po tematykę globalizmu, lecz nie dziwota, skoro temat nośny, na czasie, i pomimo tak licznych publikacji, wciąż niezgłębiony. Dla naszej redakcji jest to sprawa honoru, gdyż przyjęliśmy za swe życiowe credo, by nie bacząc na jęki i utyskiwania, postawić tamę smutnym panom w garniturach. Badamy więc globalistyczne otchłanie, co prowadzi nas wciąż do zaskakujących odkryć, którymi z ochotą dzielimy się z szanownymi czytelnikami. Wiedzcie, że to, co dotąd napisaliśmy, ledwie jest początkiem tego, co już wiemy, i niewielką częścią tego, co jeszcze spodziewamy się odkryć.
Zagrożenia polskiej suwerenności. Część II: Globalizm
W przekazie głównego nurtu o globalizmie mówi się niewiele, stąd też mało kto postrzega go jako realne zagrożenie dla suwerenności państw i wolności narodów. Opinia publiczna, choć świadoma istnienia licznych ponadnarodowych organizacji, nie interesuje się kwestią kluczową, czyli do czego tak naprawdę organizacje te służą. Mało kto interesuje się też tekstami źródłowymi, a te są dla zrozumienia całego zagadnienia fundamentalne. Globalizm to nowa ideologia, która – podobnie jak wszystkie inne ideologie – dąży do hegemonii w sferze politycznej i społecznej.
Odeprzeć bolszewicką nawałę
Dzień 15 sierpnia, święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane też świętem Matki Boskiej Zielnej, w związku z pięknym zwyczajem poświęcenia kwiatów i ziół, dla nas ma znaczenie szczególne. Tego dnia przypada jedno z dwóch najważniejszych dla Polaków świąt państwowych.
Zagrożenia polskiej suwerenności. Część I: Unia Europejska
Społeczeństwo polskie słysząc o zagrożeniach dla polskiej suwerenności i niepodległości instynktownie spogląda na wschód. Mało kto tymczasem zdaje sobie sprawę z tego, że Państwo Polskie nieustannie i konsekwentnie ograbiane jest z kolejnych swoich prerogatyw przez organizacje międzynarodowe, których siedziby mieszczą się w wielkich zachodnich metropoliach.
Dobrostan i koniec jazdy.
"Z tej biednej ziemi, z tej łez doliny tęskny się w niebo unosi dźwięk". Tak brzmi incipit pieśni, skomponowanej przez o. Louisa Lambilotte, wykorzystanej w Śpiewniku Kościelnym ks. Jana Siedleckiego. Co się stało z ludźmi? Czemu odrzucają chrześcijaństwo, życie pogańskie wiodą, aborcję chwalą, rozwody biorą, dzieci swe porzucają, o sprawy publiczne nie dbają?
Bądź na bieżąco
Pobierz nasze analizy
O propagandzie
„Propaganda istnieje wszędzie wokół nas i zmienia nasz sposób postrzegania rzeczywistości” – pisał już prawie 100 lat temu Edward Bernays. Jeżeli więc propaganda była „wszędzie” już sto lat temu, gdy większość współcześnie dostępnych mediów jeszcze nie istniało, to co takiego stało się, że społeczeństwa zachodnie XXI wieku pozbawione są świadomości tego, że każdego dnia partie polityczne, koncerny czy też banki toczą walkę o ich głosy, portfele i kredyty używając… technik propagandowych?
Ukryte cele seksualizacji
Temat seksualizacji krąży w przestrzeni publicznej i odbija się echem. Wszyscy niby są przeciw, ale gdy wchodzi się w szczegóły okazuje się, że niektórzy są za. Chcąc ukazać niewidoczne warstwy tego zjawiska należy wpierw określić, czym ono jest.
Po co nam polityka migracyjna?
Migracja to jedna z wielu złożonych kwestii, które politycy i media starają się przedstawić społeczeństwu w sposób skrajnie uproszczony. Jest to jednak kwestia, której konsekwencje mogą być długofalowe i nieodwracalne, dlatego też taki sposób jej przedstawiania może wyrządzić w świadomości społecznej poważne szkody.
Impact w Polskę
Nowoczesność i postęp wkraczają do naszych rodzinnych pieleszy. Nieuchronna rzeczywistość zamierza umościć się nad Wisłą i Wartą. Przyjrzyjmy się, co nam obiecuje.
Zniszczyć sport – nowa obsesja aktywistów
Nie wszyscy lubią sport i nie wszyscy muszą go lubić. Ciężko jednak podważać fakt, że organizacja zawodowego sportu, która rozpoczęła się pod koniec XIX wieku stanowi pozytywny element cywilizacyjnego dorobku Zachodu. Sport łączy bowiem przyjemne z pożytecznym, a uczciwa i honorowa rywalizacja sportowa na określonych z góry zasadach kształtuje w młodych ludziach charakter, wolę walki i inne pożyteczne społecznie postawy.
Wolność wyzwolona i zniewolenie
Pojęcie wolności od początków świadomej ludzkiej myśli wzbudza wielkie emocje i kontrowersje. Dziś nie chcę jej definiować, lecz wykazać skutki nadmiaru.
Więcej