Czym jest czwarta rewolucja przemysłowa?
Koncepcja czwartej rewolucji przemysłowej Klausa Schwaba jest dobrze znana z nazwy, lecz mało kto wie, co tak naprawdę się za nią kryje. Czym jest, co z niej wynika i w jaki sposób wiąże się ona z globalistyczną wizją świata?
Zrozumieć globalną władzę. Cz. I: struktury
Kolejny raz sięgamy po tematykę globalizmu, lecz nie dziwota, skoro temat nośny, na czasie, i pomimo tak licznych publikacji, wciąż niezgłębiony. Dla naszej redakcji jest to sprawa honoru, gdyż przyjęliśmy za swe życiowe credo, by nie bacząc na jęki i utyskiwania, postawić tamę smutnym panom w garniturach. Badamy więc globalistyczne otchłanie, co prowadzi nas wciąż do zaskakujących odkryć, którymi z ochotą dzielimy się z szanownymi czytelnikami. Wiedzcie, że to, co dotąd napisaliśmy, ledwie jest początkiem tego, co już wiemy, i niewielką częścią tego, co jeszcze spodziewamy się odkryć.
Zagrożenia polskiej suwerenności. Część II: Globalizm
W przekazie głównego nurtu o globalizmie mówi się niewiele, stąd też mało kto postrzega go jako realne zagrożenie dla suwerenności państw i wolności narodów. Opinia publiczna, choć świadoma istnienia licznych ponadnarodowych organizacji, nie interesuje się kwestią kluczową, czyli do czego tak naprawdę organizacje te służą. Mało kto interesuje się też tekstami źródłowymi, a te są dla zrozumienia całego zagadnienia fundamentalne. Globalizm to nowa ideologia, która – podobnie jak wszystkie inne ideologie – dąży do hegemonii w sferze politycznej i społecznej.
Odeprzeć bolszewicką nawałę
Dzień 15 sierpnia, święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane też świętem Matki Boskiej Zielnej, w związku z pięknym zwyczajem poświęcenia kwiatów i ziół, dla nas ma znaczenie szczególne. Tego dnia przypada jedno z dwóch najważniejszych dla Polaków świąt państwowych.
Zagrożenia polskiej suwerenności. Część I: Unia Europejska
Społeczeństwo polskie słysząc o zagrożeniach dla polskiej suwerenności i niepodległości instynktownie spogląda na wschód. Mało kto tymczasem zdaje sobie sprawę z tego, że Państwo Polskie nieustannie i konsekwentnie ograbiane jest z kolejnych swoich prerogatyw przez organizacje międzynarodowe, których siedziby mieszczą się w wielkich zachodnich metropoliach.
Dobrostan i koniec jazdy.
"Z tej biednej ziemi, z tej łez doliny tęskny się w niebo unosi dźwięk". Tak brzmi incipit pieśni, skomponowanej przez o. Louisa Lambilotte, wykorzystanej w Śpiewniku Kościelnym ks. Jana Siedleckiego. Co się stało z ludźmi? Czemu odrzucają chrześcijaństwo, życie pogańskie wiodą, aborcję chwalą, rozwody biorą, dzieci swe porzucają, o sprawy publiczne nie dbają?